Chorwacja, gdzie jechać?

Jednym z bardziej popularnych wśród Polaków kierunków wakacyjnych jest Chorwacja. To stosunkowo niewielkie państwo położone na Półwyspie Bałkańskim zachęca świetną pogodą, czystym morzem, wyśmienitym jedzeniem, wyjątkową atmosferą i ciekawymi zabytkami. Ma wiele interesujących regionów i miast. W związku z tym pojawia się pytanie gdzie konkretnie skierować swoje kroki.

Chorwacja gdzie jechać: Istria

W północnej części Chorwacji położony jest Półwysep Istria. To miejsce, które położone jest w niewielkiej odległości od Słowenii i Włoch. Pod względem kulturowym bardzo przypomina Włochy. Włoskie wpływy można zaobserwować na każdym kroku. Porozumiemy się tutaj nie tylko po chorwacku czy angielsku, ale również właśnie po włosku. Za najważniejsze miasta tego regionu uważa się Pulę oraz Rovinij. Na przedmieściach miasteczka te oferują piękne plaże. Nie można jednak zapominać o wyjątkowej zabudowie. Rovinij to przede wszystkim pełna uroku starówka, zaś Pula może pochwalić się amfiteatrem, który do złudzenia przypomina rzymskie Koloseum. Decydując się na wakacje na Istrii, warto udać się również do takich miast, jak Medulin, Umag oraz Porec.

Chorwacja gdzie jechać: Dalmacja Północna

Decydując się na wakacje w Dalmacji Północnej, musimy pokonać nieco więcej kilometrów. Bez wątpienia jednak warto. To część Chorwacji, która oferuje niezwykle ciepłe morze. Wybierając się tutaj, raczej nie trzeba obawiać się opadów. Wśród miejscowości, które warto odwiedzić, znajdują się między innymi Zadar oraz Szybenik. W Zadarze warto zobaczyć morskie organy, które zafundują nam wyjątkowy koncert.

Chorwacja gdzie jechać: Dalmacja Środkowa

Ten region to między innymi słynny Split, Trogir, Hvar oraz Makarska. W Splicie zobaczyć można między innymi zapierające dech w piersiach ruiny pałacu Dioklecjana. Trogir to piękna starówka. Wszystkie te miejscowości gwarantują dostęp do pełnych klimatu plaż.

Chorwacja jest bez wątpienia jednym z piękniejszych państw na świecie. Tak naprawdę każde miejsce znajdujące się na jej terenie zasługuje na uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *