Co warto zobaczyć w Gdyni?

Gdynia, mimo że jest najmłodszym miastem Trójmiasta, posiada wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić podczas wakacji. Niektóre z gdyńskich  atrakcji turystycznych można podziwiać nawet przy niekorzystnej pogodzie. Inne lepiej zostawić na czas kiedy aura będzie bardziej sprzyjająca. Podpowiadamy co warto zobaczyć w Gdyni.

Co ciekawego warto zobaczyć w Gdyni w deszczowe dni?

Zwiedzać można zawsze, nawet przy deszczowej pogodzie. Nie jest to jednak zbyt przyjemne i może narazić nas na przemoknięcie i przeziębienie. W deszczowe dni warto więc wybierać godne odwiedzenia miejsca, które dostarczą atrakcji wewnątrz. Jest kilka takich miejsc w Gdyni, które warto zobaczyć, a nawet spędzić tam kilka godzin. Pierwszym z nich jest Akwarium Gdyńskie, w którym można podziwiać okazy ryb i innych stworzeń morskich z całego świata. Kolejnym godnym polecenia miejscem, które warto zobaczyć w Gdyni podczas sztormowej pogody, jest Centrum Nauki Eksperyment. Można wybrać się tam całą rodziną i zobaczyć na żywo ciekawe doświadczenia i eksperymenty. 

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Gdyni przy dobrej pogodzie?

Kiedy pogoda się poprawi, można pospacerować po Gdyni bulwarem, podziwiając morze, lub udać się na skwerek. Tym, co z pewnością warto zobaczyć w Gdyni przechadzając się po skwerze, jest okręt Błyskawica, który można również zwiedzać od środka. Jeśli chcemy obejrzeć panoramę miasta, warto udać się kolejką na Kamienną Górę. Natomiast wszyscy, którzy podczas wakacji lubią dreszczyk emocji i zastanawiają się, co warto zobaczyć w Gdyni, co mogłoby podnieść im adrenalinę, powinni udać się do dzielnicy Chylonia i wybrać na tajemniczą górę św. Mikołaja, która od wieków uznawana była za świętą i tych, którzy po niej chodzili, spotykały różne dziwne historie. 

Jeśli lubimy morze i zastanawiamy się jaką miejscowość nadmorską wybrać na urlop, dobrym pomysłem będzie to młode miasto pełne różnych atrakcji dla ludzi w każdym wieku. Powyższe przykłady to tylko nieliczne propozycje spośród tego, co warto zobaczyć w Gdyni. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *