Co warto zobaczyć w Warszawie?

Warszawa, dla jednych to tylko szare miasto, pełne tłoku, nadmiernej ilości samochodów, wiecznych korków na ulicach, blaszanych wieżowców i wiecznie zabieganych ludzi, dla innych to szansa na lepsze życie. Dla turysty natomiast to jedno z najciekawszych miast Polski, bogate w historię i miejsca, które warto zobaczyć.

Miasto stołeczne Warszawa

Warszawa miastem stała się pod koniec XIII wieku. Pierwszym Królem Polski, który postanowił tu zamieszkać był, na początku XVII wieku, Zygmunt III Waza. To dzięki niemu, miasto stało się centrum obrad sejmowych i głównych urzędów. Położone nad Wisłą w środkowo-wschodniej cześci Polski, obecnie jest największą jej metropolią i głównym ośrodkiem kulturalno-polityczno-gospodarczym. To także jedno z najchętniej zamieszkiwanych miast, zarówno przez naszych rodaków, jak i emigrantów, a to dlatego, że daje duże możliwości rozwoju.

Co warto zobaczyć w stolicy

Zwiedzanie Warszawy może zająć znaczną część dwutygodniowego urlopu. Dlatego przed jego rozpoczęciem warto zrobić sobie dokładny plan wyprawy i określić jego tematykę, zwiedzanie Warszawy będzie odbywac się szlakami historycznymi, kulturalnymi czy może kulinarnymi. Są jednak w tym mieście miejsca obowiązkowe, które każdy turysta powinien zobaczyć. O to pięć najważniejszych, których nie można pominąć podczas zwiedzania stolicy Polski:

  • Grób Nieznanego Żołnierza- znajduje się na Placu Marszałka Piłsudskiego. Stanowi hołd żołnierzom, którzy zginęli podczas I wojny światowej. Atrakcja bezpłatna.
  • Parlament- okazały budynek Parlamentu znajduje się na ulicy Wiejskiej. Jego zwiedzanie jest bezpłatne. Odbywa się z przewodnikiem w poniedziałki i wtorki.
  • Łazienki Królewskie- powstały dzięki Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu i były jego letnia rezydencją. Obecnie w zespole płacowo-ogrodowym znajduje się muzeum. W szczególności warto zobaczyć w tym miejscu Pałac na Wyspie oraz Starą Oranżerię.
  • Zamek Królewski- dawną siedzibę polskich władców warto zwiedzać w środy, gdyż wtedy wstęp jest bezpłatny. Gmach Zamku jest budowlą w stylu klasycystyczno-barokowym wpisaną do rejestru zabytków. Obecnie mieści się tu muzeum.
  • Pałac Kultury i Nauki- wybudowany został na początku drugiej połowy XX wieku, na zlecenie Józefa Stalina. Znajdują się tu między innymi muzea i teatry. Jest to również jeden z najlepszych punktów widokowych podczas zwiedzania Warszawy. Wraz z iglicą budynek ma 237 metrów wysokości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *