Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Miasto to słynie przede wszystkim ze swoich krasnali. Są ich tu 382 sztuki i ciągle pojawiają się nowe. Czy podczas zwiedzania Wrocławia dasz radę je wszystkie odnaleźć? Jeśli pobyt tu planujesz jesienią, to koniecznie weź udział we wrześniowym Festiwalu Krasnoludków i ich Wielkiej Paradzie. Poniżej przedstawiamy listę miejsc, które warto zobaczyć we Wrocławiu podczas urlopu.

Wrocław- stolica wielu krain

Wrocław położony jest w południowo-zachodniej części naszego kraju. Dawniej był stolicą zarówno księstwa wrocławskiego, jak i województwa wrocławskiego, a później województwa dolnośląskiego. W 2016 roku został także ogłoszony Europejską Stolicą Kultury. To także jedno z najstarszych miast Polski, które przecinały dwie główne drogi handlowe.  

Co warto zobaczyć we Wrocławiu

Na zwiedzanie miasta warto poświęcić chociażby tydzień. Tu naprawdę jest co oglądać. O to lista miejsc, które warto zobaczyć we Wrocławiu, w pierwszej kolejności.:

  • Ogród Japoński- położony jest w Parku Szczytnickim. To jedno z najpiękniejszych miejsc miasta. Założone przez Ludwiga Theodora Moritza-Eichborna, na zlecenie hrabiego Fritza von Hochberga. Przypomina tradycyjne ogrody japońskie, stamtąd też ściągnięto kilkadziesiąt gatunków roślin, które dziś można tu podziwiać.
  • Krasnale- to charakterystyczny symbol Wrocławia. Jako pierwszy pojawił się na ulicy Świdnickiej Papa Krasnal. Obecnie jest ich w mieście 382, a ciągle pojawiają się nowe. Nie musisz się obawiać, że któregoś przeoczysz podczas zwiedzania Wrocławia. Nie ma takiej mozliwości, gdyż są całkiem spore. Sięgaja do kolan.
  • Ostrów Tumski- jest najstarszą częścią Wroclawia, a także jednym z miejsc, w których zamieszkiwał Mikołaj Kopernik. Warto wejść tu do Archikatedry Wrocławskiej, a także zobaczyć Pomnik Jana Pawła II oraz Pałac Arcybiskupi.
  • Rynek- to na nim odbywa się co roku jeden z najpiękniejszych, polskich Bożonarodzeniowych Jarmarków. W średniowieczu znajdował się tu natomiast targ handlowy. Na szczególną uwagę na Rynku zasługują kamiennice Jaś i Małgosia, Pomnik Aleksandra Fredry oraz Stary i Nowy Ratusz.
  • Afrykarium- jedyne takie miejsce w Europie, a nawet i na całym świecie. Znajduje się we Wrocławskim ZOO i jest domem tylko i wyłącznie dla flory i fauny pochodzącej z Afryki. Spotkacie tu między innymi żyrafy, mureny, manaty, werany z Komodo, rekiny, pawiany masajskie czy hipopotamy nilowe.
  • Muzeum Pana Tadeusza- jest stosunkowo młode, bowiem w tym roku skończy dopiero cztery lata.Znajduje się w Kamienicy pod Złotym Słońcem i poświęcone jest w calości słynnemu utworowi polskiego wieszcza. Wyjątkowym eksponatem jest tu jego rękopis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *