Gdzie na ferie zimowe w Polsce?

Ferie zimowe w Polsce

Cztery pory roku: wiosna, lato, jesień i zima. Każda pora roku w Polsce jest charakterystyczna i niepowtarzalna. Warto wykorzystać wszystkie możliwości urlopowe i wypoczynkowe. Polska jest pięknym i interesującym krajem. Nie każdy docenia uroki tego skromnego państwa. Wiele znanych miejsc i małych zakamarków Polski zasługuje na odwiedziny. Zima w Polsce potrafi przejść najśmielsze oczekiwania swoim wdziękiem i urokiem w każdym miejscu tego kraju. Gdzie warto zaglądnąć w okresie zimy? Gdzie wybrać się na ferie zimowe? To często zadawane pytania, a poniżej znajdzie się odpowiedź na nie. 

Ferie zimowe w polskich górach

Miasto Zakopane co roku gości mnóstwo urlopowiczów z całej Polski. Ogromny wybór hoteli i pensjonatów zachęca do przyjazdów. Piękne widoki Tatr, okoliczne wyciągi narciarskie, snowlandia, skocznia Wielka Krokiew, trasy do narciarstwa biegowego, kolejka górska na Gubałówkę, przejażdżki psim zaprzęgiem, skitury, spacery po słynnych Krupówkach, to jedne z wielu atrakcji tego miasta. Natomiast dla tych, którzy chcą bardziej odpocząć, warto odwiedzić Białkę Tatrzańską oraz Bukowinę Tatrzańską. W niedaleko oddalonych od Zakopanego miejscowościach, poza typowo zimowymi atrakcjami znajdzie się również czas na relaks w gorących wodach termalnych. 

Polskie morze podczas ferii zimowych

Rzadko kto myśli o spędzaniu ferii zimowych nad morzem. Jednak jest to tak samo piękne i urokliwe miejsce w Polsce podczas zimy. Kołobrzeg często nazywany polską stolicą SPA posiada mnóstwo hoteli, które oferują sauny, baseny, zabiegi i rytuały, z różnych zakątków świata na naprawdę wysokim poziomie. Kołobrzeg, Trójmiasto, Ustroń i inne nadmorskie miejscowości pokryte śniegiem są również zachwycające. Powietrze w północnej Polsce jest mocno nasycone jodem, także zimą. Plaża nie służy tylko do opalania, ponieważ w trakcie ferii zimowych można urządzić sobie na plaży nordic walking albo przejażdżkę na nartach biegowych. 

Ferie zimowe w polskim mieście

Warto czasem spędzić ferie zimowe w mieście. Właściwie tak dla odmiany, dlaczego by nie. Polskie miasta podczas ciepłych pór roku są strasznie oblegane, dlatego dobrze jest zapanować zimowy wypoczynek np. w magicznym Krakowie, mniej zatłoczonej Warszawie, czy urokliwym Wrocławiu. W mieście warto obejrzeć zabytki, zwiedzić zamki, przejść się do muzeum, wybrać się do teatru, czy kina. Ferie zimowe w mieście pozwalają wykorzystać czas na spacery, jazdę na sankach, nartach i łyżwach. Poza atrakcjami typowo zimowymi można wyprawić się do miejskiego aquaparku, czy też na zamkniętą salę trampolin i zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *