Wakacje z dzieckiem, jak się przygotować?

Wiek dziecka i wyprawa z maluszkiem.

Sposób przygotowywania się do wakacji z dzieckiem jest zależny od jego wieku. Im pociecha jest mniejsza tym więcej różnych aspektów wyjazdu należy wziąć pod uwagę. Dobrze jest sporządzić listę rzeczy, które będą potrzebne w czasie takiej wyprawy. Dodatkowo, w przypadku planowanej podróży z niemowlakiem ważny jest odpowiedni dobór miejsca noclegowego – w szczególności pod kątem czystości. Najlepiej wybierać wówczas miejsca sprawdzone, a raczej odradza się podróże, w ramach których sprawdza się nowe bazy hotelowe. Dla zdrowia psychicznego maluszka ważny jest wybór miejsca spokojnego, aczkolwiek należałoby również powiadomić obsługę hotelu, iż gościem ma być niemowlę. Może to mieć znaczenie i dla rodziców i dla pozostałych gości. Wynika to stąd, iż – jak powszechnie wiadomo – malutkie dzieci mają ataki płaczu, którym nawet bardzo kreatywni i kochający rodzice nie potrafią zaradzić. Jeżeli więc serwis hotelowy dowie się wcześniej o wizycie takiego specjalnego gościa, to niewykluczone, że umieści rodziców w takim miejscu hotelu, w którym będą oni mieć spokojną przestrzeń, a jednocześnie ewentualny płacz malucha nie będzie przeszkadzał pozostałym gościom. Korzyści będą więc obopólne, a wyprawa z maluszkiem udana.

Mamo, tato! Nie zapomnijcie o rozrywkach!

Jak wiadomo cechą charakterystyczną niemal każdego dziecka jest podatność na nudę. Dzieci po prostu szybko się nudzą. Planując więc podróż z pociechą – zwłaszcza w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – należy uwzględnić w bagażowym asortymencie jakieś sprawdzone domowe rozrywki, które będą stanowiły ratunek w takich ekstremalnych sytuacjach. Mogą to być: bloki do malowania, kredki, gry planszowe, specjalne dla dzieci karty. W sprzedaży są dostępne również specjalne gry na podróże, które mają tę zaletę, że ich konstrukcja utrudnia zgubienie poszczególnych elementów, ponieważ mają wbudowane magnesy. Natomiast w przypadku limitów bagażowych, warto – jeszcze przed wyjazdem – poszukać pomysłów na różnego rodzaju gry z dziećmi, do których nie są potrzebne żadne tak zwane gadżety. Obecnie, dzięki Internetowi, zadanie to jest w sposób zdecydowany ułatwione, trzeba tylko znaleźć czas na poszukiwania. Dla udanej wyprawy z dzieckiem warto taki czas zarezerwować, ponieważ może to zapewnić nie tylko atrakcję dla pociech, ale też doskonałą zabawę dla rodziców. A takie rodzinne wakacje będą stanowiły znakomity czas integracji, którego tak często brakuje w życiu codziennym.

One thought on “Wakacje z dzieckiem, jak się przygotować?

  1. Podróżujemy od lat z dzieckiem. Naszym ulubionym kierunkiem jest Hiszpania. Zawsze wyjazd organizujemy sami, a o a trakcjach dla dzieci nie zapominamy. Aby więcej zwiedzić lub odwiedzić jakiś fany aqua park na miejscu wypożyczamy auto, które ułatwia nam przemieszczanie. Gdy nasze dziecko było młodsze woziliśmy fotelik odkąd skończyło 5 lat zabieramy alternatywę do fotelika jaką jest Smart Kid Belt. Dziecko podróżuje bezpiecznie i komfortowo bo urządzenie to ma homologację i atesty, a dodatkowo jest łatwiejszy do logistycznego ogarnięcia. Jest to małe urządzenie i waży tylko 120 gram. Takie zwiedzanie świata jest znakomita formą na odpoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *